BDAR
gdpr

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija yra joje tvarkomų asmens duomenų valdytoja, kuri užtikrina, kad asmens duomenys Inspekcijoje būtų tvarkomi laikantis duomenų valdytojams taikomų asmens duomenų apsaugos reikalavimų.


Asmenų kontaktinių duomenų naudojimas, siūlant pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją

Data

2020 10 16

Įvertinimas
4
energy-3840406_1920.jpg


Lietuvos gyventojams, patenkantiems į pirmąjį nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo etapą, pradedami siųsti priminimai dėl būtinybės pasirinkti elektros tiekėją. Asmens duomenų apsaugos priežiūros institucijos Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos ankstesnė patirtis rodo, kad gyventojus tokiais atvejais neramina klausimas, ar tinkamai elgiasi pranešimų siuntėjai, naudodami jų kontaktinius duomenis.

Dėl šio atvejo Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija teikė konsultacijas skirstomųjų tinklų operatoriui dėl tinkamo asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų taikymo, įgyvendinant Lietuvoje elektros tiekimo rinkos pokyčius.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija atkreipia gyventojų dėmesį, kad šiuo atveju ESO pranešimus gyventojams siųs įgyvendindama sutartyje įtvirtintus įsipareigojimus klientui. Taip pat tikimasi, kad šiuo atveju pavyks išvengti vartotojų nusiskundimų dėl galimai netinkamo jų asmens duomenų tvarkymo.

Plačiau ESO pranešime spaudai:
„Elektros tiekėjų pasirinkimui lieka tik keli mėnesiai. Gyventojų klausimams – speciali telefono linija“>>