2024-04-16

Tęsiamas Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos bendradarbiavimas su Mykolo Romerio universitetu

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija, tęsdama bendradarbiavimą su Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla, pirmo kurso studentus supažindino su priežiūros institucijos veikla, skyrė teisines užduotis. Geriausių darbų autoriams įteikti apdovanojimai.

Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos studijų dalyko Teisininko karjera studentai ugdo svarbią teisininko darbe kompetenciją – mokėti formuluoti teisinius argumentus bei suprasti, kaip siūlymas gali paveikti situaciją, t. y. kokios gali būti sukeltos pasekmės. Teisės mokyklos Viešosios teisės instituto direktoriaus, doc. Dr. Juozo Valčiuko bei Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos bendradarbiavimo dėka, kasmet I kurso studentai gilinasi į temas, susijusias asmens duomenų apsauga. Taigi ir šiais metais studentai, jau trečius metus iš eilės, po susitikimo su Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos atstovais, Teisininko karjera įskaitai, atliko dvi užduotis, susijusias su asmens duomenų apsauga.

Trijų stipriausių I-ojo kurso studentų darbų autoriams Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktorės pavaduotoja Danguolė Morkūnienė įteikė prizus.

D. Morkūnienės teigimu: „Studentų darbai buvo išties stiprūs, todėl išrinkti tik 3 geriausius buvo didžiulis iššūkis. Labai džiugina studentų noras gilintis ir suprasti asmens duomenų apsaugą ir jos niuansus, visada smagu padiskutuoti su jais bei atsakyti į jiems rūpimus klausimus. Tikimės, jog ši patirtis padėjo studentams susidomėti klausimais, susijusiais su asmens duomenų apsauga ir privatumo apsauga, o gal ateityje ne vieną iš jų paskatins prisijungti prie asmens duomenų apsaugos ekspertų gretų“.

Šiais metais prizininkais tapo ir I vietą užėmė Valerijus Jaunius, II vieta skirta Rovenai Karvelytei, III vieta atiteko Ingai Sokolnikaitei. Visi jie yra Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos studentai.

Doc. dr. Juozas Valčiukas, sveikindamas studentus, džiaugėsi prieš daugiau negu penkerius metus su Valstybine duomenų apsaugos inspekcija pradėtu bendradarbiavimu, kuriuo siekta asmens duomenų apsaugos temą aktualizuoti teisės studentų tarpe: „Ypač taikliai buvo pasirinkta eiti keliomis kryptimis, aktualizuojant studentų tarpe duomenų apsaugos temas: pirma, skatinant kūrybiškumą, švietimo tikslais I kurse visada rašomi esė darbai, kuriais per teisę ir pasirinktą literatūros kūrinį (Orvelo, Kafkos ir kt.) analizuojama ir improvizuojama duomenų apsaugos tema; antra, siekiant praktiškai ugdyti studentų įgūdžius, tokiu būdu studentai susipažįsta su darbo specifika Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos viduje“, – kalbėjo J. Valčiukas.

2024-04-16 Bendra nuotrauka_gl.JPG