Vaikams naudinga ir saugi skaitmeninė aplinka – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija paskelbė rekomendaciją
Šiandien vaikai praleidžia internete ypač daug laiko ir yra prisijungę prie skaitmeninės aplinkos naudodamiesi įvairiausiais įrenginiais. Naujausi duomenys rodo, kad kas trečias interneto vartotojas yra vaikas. Europos vaikai internete praleidžia 134–219 minučių per dieną.
Atsižvelgdama į tai Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) 2021 m. gegužės 31 d. priėmė Rekomendaciją dėl vaikų skaitmeninėje aplinkoje. Rekomendacijoje pripažįstamas neabejotinas skaitmeninės aplinkos vaidmuo kasdieniame vaikų gyvenime ir neatidėliotinas poreikis politikos formuotojams ir kitoms suinteresuotosioms šalims imtis veiksmų, kad sukurtų saugias, naudingas ir teisingas sąlygas visiems vaikams.
EBPO rekomendacijoje išdėstyti saugios ir naudingos vaikams skaitmeninės aplinkos užtikrinimo principai, politikos rekomendacijos ir pabrėžiama tarptautinio bendradarbiavimo svarba.
Be kita ko, COVID-19 pandemija padidino rizikas, su kuriomis vaikai susiduria internete. EBPO rekomendacijoje siekiama padėti šalims apsaugoti vaikus, taip pat skatinti skaitmeninio pasaulio teikiamą naudą ir galimybes.
#BetterDigitalLives #ChildSafety
Nuorodos:
- EBPO Rekomendacija dėl vaikų skaitmeninėje aplinkoje>>
- EBPO tinklalapio vaikų skiltis>>
- EBPO inovacijų blogas>>
Daugiau informacijos apie asmens duomenų apsaugą ir vaikų asmens duomenų tvarkymą>>