2024-05-10

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija yra jau devintosios Nacionalinės teisės žinių olimpiados partnerė

Šių metų nacionalinė teisės žinių olimpiados tema skirta demokratijai ir jaunimo dalyvavimui sprendimų priėmime. Olimpiados šūkis – „Įsitrauk ir dalyvauk“ kviečia jaunimą domėtis teise bei prisidėti prie demokratinės Lietuvos ir kartu savo ateities kūrimo.

Demokratija, pilietiškumas ir teisė yra būtinos sąlygos veikti bei kurti savo svajonių ateitį. Teisės išmanymas jaunimui padeda ne tik nepasiklysti kasdienybės problemų labirinte, bet yra ir mūsų teisių bei laisvių pagrindas valstybėje,Šia edukacine priemone siekiama paskatinti jauną žmogų domėtis, kaip demokratija valstybėje lemia jo žmogaus teisių užtikrinimą ir galimybes, kokiais būdais galima dalyvauti valstybės sprendimų priėmime ir ką praktiškai reiškia teisė kasdieninėse situacijose, su kuriomis susiduria jaunimas.

Olimpiados organizatoriai – Mykolo Romerio universiteto Teisės mokykla ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, o Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija prisideda įsteigdama prizus nugalėtojams, kurie paaiškės jau visai netrukus - gegužės 16 d. Daugiau informacijos apie Olimpiadą galima rasti čia.