BDAR

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija ragina neplatinti duomenų bazių, jų nuorodų ar nuotraukų

Data

2021 02 19

Įvertinimas
10
Duomenu bazes.png

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija pastebi, kad pastaruoju metu įvairūs asmenys viešoje erdvėje, socialiniuose tinkluose, grupėse, pokalbių svetainėse persiunčia vieni kitiems įvairios kilmės duomenų bazių nuorodas, šiose bazėse esančių asmens duomenų nuotraukas ar pačias duomenų bazes. 

Duomenų bazių tema tapo ypač eskaluojama dėl pastarųjų dienų įvykių, kai dėl duomenų apsaugos pažeidimų ar galimos vagystės nutekėjo klientų duomenų bazė.

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija prašo nepirkti tokių duomenų bazių, neplatinti nei nuorodų, nei duomenų bazių nuotraukų, nei pačių duomenų bazių. Toks pasidalijimas, kuris gali atrodyti tik kaip pašnekesio iliustracija, iš tikrųjų gali sukelti tolesnes neigiamas pasekmes tuo atveju, jei tai yra tikra duomenų bazė, kurią sudaro realių žmonių asmens duomenys. Dalijimasis viešai minėta informacija gali pažeisti žmonių teises ir laisves, galimai sukelti jiems įvairios žalos. Duomenų bazės su asmens duomenimis kopijos platinimas gali būti vertinamas kaip neteisėtas asmens duomenų tvarkymas.
 

  • Prašome informaciją apie viešai prieinamas duomenų bazes ar jų nuorodas atsiųsti Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai el. p. ada@ada.lt.
     
  • Jeigu manote, kad galimai buvo padaryta nusikalstama veika, reikėtų kreiptis į artimiausią policijos įstaigą ar parašyti pareiškimą policijai per e.policija sistemą.