2024-01-26

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija sveikina Duomenų apsaugos dienos proga

Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos komanda sveikina Lietuvos duomenų apsaugos bendruomenę, gyventojus ir organizacijas Tarptautinės duomenų apsaugos dienos proga.

Norime pasidalinti Europos duomenų apsaugos valdybos specialiai šiai dienai paminėti sukurtu video, kuriame galime iš arčiau susipažinti su naująja valdybos vadove.

Kviečiame žiūrėti čia>>  

 

„Susipažinkite su pirmininke“

Sveiki, aš – Anu Talus. Esu Europos duomenų apsaugos valdybos pirmininkė, taip pat – Suomijos duomenų apsaugos ombudsmenė. Skundą norintys pateikti asmenys visų pirma kreipiasi į nacionalines duomenų apsaugos institucijas. Jei skundas yra tarpvalstybinio pobūdžio, mes jį sprendžiame kartu. Be to, padedame įmonėms laikytis duomenų apsaugos teisės reikalavimų ir vertiname tokias naujas technologijas kaip, pavyzdžiui, dirbtinis intelektas.

Suderinti darbą Suomijoje ir pareigas Europos duomenų apsaugos valdyboje ne visada lengva, tačiau yra nepaprastai svarbu užtikrinti nacionalinių ir Europos požiūrių sinergiją. Mūsų susitikimuose Briuselyje duomenų apsaugos institucijos aptaria nagrinėjamas nacionalines bylas, būsimus teisės aktus, EDAV gaires ir naujas technologijas. Bendromis jėgomis siekiame užtikrinti tarpvalstybinių duomenų apsaugos standartų laikymąsi, apsaugoti asmenų teises ir privatumą, puoselėti pasitikėjimą skaitmeniniame amžiuje.

Duomenų apsauga susidomėjau prieš 25 metus, studijuodama komunikaciją, ypač naujųjų medijų srityje.

Man, kaip EDAV pirmininkei, tenka didelė garbė kartu su kolegomis iš reguliavimo institucijų siekti, kad skaitmeninė pertvarka mūsų Europos visuomenėje būtų atsakinga, įtrauki, saugi ir patikima.

Technologijų pokyčiai turi žengti koja kojon su pagarba asmenų teisėms, įtvirtintoms Bendrajame duomenų apsaugos reglamente.