BDAR

Valstybinė duomenų apsaugos inspekcija yra joje tvarkomų asmens duomenų valdytoja, kuri užtikrina, kad asmens duomenys Inspekcijoje būtų tvarkomi laikantis duomenų valdytojams taikomų asmens duomenų apsaugos reikalavimų.


Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos informacija dėl Vilniaus kolegijos incidento dėl studentų asmens duomenų

Data

2021 03 16

Įvertinimas
8
PR.png

2021 m. kovo 13 d. viešojoje erdvėje pasirodė informacija, kad buvo galimai nutekinti Vilniaus kolegijos studentų asmeniniai duomenys.

Ar vagystė tikrai įvyko, turėtų atskleisti policijos tyrimas. Kibernetinio incidento aplinkybes tiria ir šią sritį prižiūrintis Nacionalinis kibernetinio saugumo centras. Vilniaus kolegija taip pat toliau aiškinasi incidento aplinkybes.

Asmens duomenų apsaugos priežiūros institucijai Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (VDAI), kaip numato Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, buvo pateiktas pirminis Vilniaus kolegijos pranešimas apie galimą asmens duomenų saugumo pažeidimą.  Šiuo metu VDAI aiškinasi pateiktą informaciją ir spręs, ar pradėti tyrimą dėl Vilniaus kolegijos vykdomo asmens duomenų tvarkymo techninių ir organizacinių priemonių įgyvendinimo.

Dėl viešai pasirodžiusios informacijos apie galimai įvykusį incidentą nemažai asmenų kreipiasi į VDAI konsultacijų. Norime atkreipti dėmesį, kad kol kas atsakingos institucijos situaciją aiškinasi, todėl atskiras asmenų kreipimasis į VDAI dėl situacijos įvertinimo nėra būtinas.

Paaiškėjus papildomų šio incidento aplinkybių ar VDAI nusprendus atlikti tyrimą – informacija bus papildyta.